30 lat Hołowczyca z Rajdem Polski

30 lat Hołowczyca z Rajdem Polski

30 lat Hołowczyca z Rajdem Polski

Trudno sobie wyobrazić Rajd Polski bez Krzysztofa Hołowczyca. Na przełomie czerwca i lipca ambasador polskiego klasyka pojawi się znów na ulubionych mazurskich szutrach. Tym razem w innej roli, ale z niezastąpionym Maciejem Wisławskim w fotelu pilota.

Najważniejsze wydarzenie w sportach motorowych w kraju ponownie ściągnie na mazurskie trasy plejadę najlepszych kierowców świata i ich zespoły, dla których ORLEN 74. Rajd Polski będzie stanowił 8. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata FIA. Podobnie jak w ubiegłym roku duet Hołowczyc / Wisławski jako „zerówka” będzie pełnił niezwykle odpowiedzialną rolę, stanowiąc ostatnią instancję dbającą o bezpieczeństwo zarówno startujących załóg, jak i kibiców zgromadzonych przy odcinkach specjalnych.
W 30. rocznicę swojego pierwszego startu w Rajdzie Polski Krzysztof Hołowczyc powróci na jego trasy za kierownicą Subaru Imprezy WRC w barwach producenta klocków hamulcowych Breck. Hołek wystąpi w roli „zerówki”, a więc ostatniego samochodu funkcyjnego organizatora dbającego o bezpieczeństwo na odcinkach specjalnych.
Występ załogi Krzysztof Hołowczyc/Maciej Wisławski w ORLEN 74. Rajdzie Polski wspiera marka BRECK.